Sada na opravu čelného skla a autoskiel, 1927

Kód: 2102
1 hodnotenie
Značka: ISO
€14,76 –40 %
dfdf
€14,76 –40 % €8,84
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Oprava v niekoľkých minútach, nie je treba výmena skla.Zcela spoľahlivý výrobok na trvalú opravu väčšiny druhov poškodení vrstveného čelného skla (malé praskliny typu oko, bodové prierazy od kamienkov atď.

Detailné informácie

Podrobný popis

Oprava v niekoľkých minútach, nie je treba výmena skla.
Úplne spoľahlivý výrobok na trvalú opravu väčšiny druhov poškodení vrstveného čelného skla (malé praskliny typu oko, bodové prierazy od kamienkov atď.).
Jednoduché použitie podľa podrobného návodu. Komponenty tejto súpravy sú podobné tým, ktoré používajú v špecializovaných servisoch a preto sú zárukou kvalitnej opravy autoskiel.
Táto sada je vhodná na odstránenie drobných poškodení (do 3 cm) typu "oko" alebo "hviezda" a nedá sa použiť na dlhé praskliny typu "pavúk".
Pri oprave postupujte podľa uvedeného návodu. Súčasťou sady je živica citlivá na UV lúče. Opravu vykonávajte na tienistom mieste, potom pre vytvrdnutí vystavte priamemu slnečnému svetlu.
Pri oprave musia mať čelné sklo izbovú teplotu! Podľa ročného obdobia zapnite pred opravou kúrenia či klimatizáciu pre dosiahnutie optimálnej teploty. Pri oprave používajte ochranné okuliare a rukavice. Dbajte, aby sa látka nedostala na lakované povrchy karosérie.
Aby ste predišli poškodeniu, prikryte kapotu vozidla. Ďalej budete potrebovať ostrý nôž alebo čepeľ.

  1. Pomocou priloženého špendlíka odstráňte voľné úlomky skla z praskliny. Plochu okolo poškodenie očistite a vysušte čistou textílií alebo papierovým obrúskom.
  2. Z jednej strany samolepiaceho krúžku odstráňte kryciu fóliu a nalepte touto stranou a štítkom nahor na sklo tak, aby jeho vnútorné otvor ohraničoval stred alebo najhlbší bod praskliny.
  3. Odlúpnite druhú kryciu vrstvu a na samolepku pevne pritlačte podstavec, pričom dbajte, aby okraje a štítky oboch komponentov boli v zákryte.
  4. Odstráňte viečko a odstrihnite špičku tuby s živicou. Tubu potom vsuňte do hrdla podstavca a opatrným stlačením ho naplňte látkou tak, aby nedošlo k vytekaniu. Zvyšok živice uzavrite a uschovajte pre ďalšie použitie.
  5. Teraz vsuňte do hrdla podstavca injektor a kým ho jednou rukou pevne pridržujete, druhou rukou vytiahnite jeho piest a zaistite v spodnom zárezu. K zaisteniu slúži drôtená klipsa nachádzajúce sa na injektoru. Nechajte v tejto polohe 10 minút.
  6. Na niekoľko sekúnd vytiahnite injektor z podstavca a potom opäť pevne vsuňte späť. Kým ho jednou rukou pevne pridržujete, druhou rukou stlačte jeho piest a zaistite v hornom záreze. Nechajte v pokoji v tejto polohe 20 minút.
  7. Odpojte a odložte injektor a ostrou čepeľou opatrne oddeľte štítok podstavca vrátane samolepky od skla. Uchopte za uvoľnený koniec a pomaly odlúpnite celý podstavec. miesto vytrite do čista.
  8. Z tuby naneste 1 - 2 kvapky živice na stred praskliny a prikryte žltou fóliou, ktorá je súčasťou sady. Čepeľou vytlačte prípadné bubliny. Premiestnite vozidlo na priame slnko a nechajte vytvrdnúť asi 15 - 60 minút podľa intenzity svetla.
  9. Opatrne odlúpnite žltú fóliu a čepeľou noža odstráňte zvyšky živice tak, že ostrie držíte v kolmej polohe a škriabete rýchlymi ťahmi dopredu - dozadu po skle. Ak v skle stále zostáva malá jamka, zopakujte postup od bodu 8.

Záruka 24 mesiacov.

Dodatočné parametre

Kategória: Auto-moto
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.1 kg
MSV: 3A303
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: