Pulzný oximeter - meria saturáciu krvi kyslíkom a tepovú frekvenciu!

Kód: 1198
Neohodnotené
Značka: DS
€77,96 –53 %
vyr 1752m
€77,96 –53 % €37,01
Skladom (3 ks)

Meria jednoduchým, spoľahlivým a neinvazívnym spôsobom saturáciu krvi kyslíkom a tepovú frekvenciu u dospelých aj u detí. Pulzný oxymeter je vhodný najmä pre rizikových pacientov, napr.

Detailné informácie

Podrobný popis

Meria jednoduchým, spoľahlivým a neinvazívnym spôsobom saturáciu krvi kyslíkom a tepovú frekvenciu u dospelých aj u detí.

Pulzný oxymeter je vhodný najmä pre rizikových pacientov, napr. Osoby s ochorením srdca, astmatikov, ale aj športovcov a zdravé osoby, ktoré sa pohybujú vo veľkých výškach (napr. Horolezci, lyžiari alebo športový letci).

Pulzný oximeter slúži na neinvazívne meranie saturácie hemoglobínu kyslíkom v arteriálnej časti krvného riečišťa a srdcovú (tepovej) frekvencie. Saturácia hemoglobínu kyslíkom udáva, koľko percent hemoglobínu a arteriálnej krvi je nasýtené kyslíkom. Preto je dôležitým parametrom pre posúdenie funkcie dýchania.

Pulzný oximeter používa na meranie dva svetelné lúče rozdielne vlnové dĺžky, ktoré dopadajú na prst vložený dovnútra prístroja. Nízka hodnota saturácie hemoglobínu kyslíkom poukazuje prevažne na choroby ako ochorenie dýchacích ciest, astma, srdcová nedostatočnosť atď. U ľudí s nízkou hodnotou saturácie hemoglobínu kyslíkom sa vo väčšej miere objavujú príznaky ako dýchavičnosť, zvýšenie srdcovej frekvencie, pokles výkonnosti, nervozita a náhle potenie.

Chronická a známa saturácie hemoglobínu kyslíkom vyžaduje sledovanie pomocou pulzného oxymetra a kontroly u lekára. Náhle zníženie saturácie hemoglobínu kyslíkom je nutné ihneď riešiť s lekárom.

Displej pulzného oxymetra sa môže automaticky otáčať v 4 smeroch podľa zistených parametrov a ponúka 6 režimov zobrazenia.

Technická špecifikácia:

  • Dvojfarebný OLED displej (typ displeja, ktorý využíva technológiu elektoluminiscenčních diód)
  • Je schopný merať až 50 hodín nepretržite
  • Pri nečinnosti sa sám vypína po 8 sekundách
  • Presnosť hodnôt až 99%
  • Napájanie 2 x AAA batérie (nie sú súčasťou balenia)
  • Veľmi jednoduchá manipulácia s použitím 1 tlačidla
  • Rozmery: 130 x 100 x 60 mm
  • Váha: 65 g

Záruka 24 mesiacov.

Dodatočné parametre

Kategória: Elektronika
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.2 kg
MSV: 105B05

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: