Tejpovací pásky, čierna 1611

Kód: 349
Neohodnotené
Značka: ISO
€7,31
Skladom (> 10 ks)

Už žiadne bandáže, obväzy a analgetiká, vyskúšajte kineziotaping! Elastické pásky zo 100% bavlny nalepíte na kožu, tie potom zlepší svalové napätie a podporí krvný a lymfatický systém Mimoriadne pružná páska prinesie okamžitú úľavu! Kineziotaping je skvelým riešením pre všetkých, ktorých trápi každodenný preťažovania, stuhnutosť a bolesti. Je to moderná metóda vyvinutá v Japonsku.

Detailné informácie

Podrobný popis

Už žiadne bandáže, obväzy a analgetiká, vyskúšajte kineziotaping! Elastické pásky zo 100% bavlny nalepíte na kožu, tie potom zlepší svalové napätie a podporí krvný a lymfatický systém

Mimoriadne pružná páska prinesie okamžitú úľavu!

Kineziotaping je skvelým riešením pre všetkých, ktorých trápi každodenný preťažovania, stuhnutosť a bolesti. Je to moderná metóda vyvinutá v Japonsku. Spočíva v nalepovanie vysoko elastických pások na natiahnuté časti tela. Svaly, kĺby alebo šľachy sa tak ľahko zafixujú a zároveň je v nich podporený prietok krvi. A to všetko bez obmedzenia pohybu. Výsledkom je úľava a urýchlenie regenerácie.

  • Dĺžka 5 metrov, šírka 5 cm
  • Zloženie: 100% bavlna, spandex, antialergénny lepidlo
  • Elasticita až 160%, priedušný materiál, neprepúšťa vodu

Proti bolesti svalov, kĺbov a šliach, pôsobí ako prevencia a liečba úrazov.

Akonáhle pásku nalepíte na koži, pocítite príjemné uvoľnenie. Vylepší sa svalové napätie a dôjde k zmierneniu nežiaduce bolesti. A nemusíte sa nijako obmedzovať. Kinesiotape sú vodeodolné a pri správnej aplikácii vydrží na mieste dlhšie ako týždeň!

Nastriháte podľa potreby

Postup aplikácie je nasledovný. Dĺžka pásky musí zodpovedať dĺžke svalu. Sval, ktorý chcete zalepiť, najprv premasírujete. Potom na neho nalepíte pásku, bez napínania a jekéhokoliv tlaku alebo ťahu. Veľa konkrétnych návodov kinezio terapia nájdete aj v internetových zdrojoch.


Metóda tejpovanie si v posledných rokoch získava stále väčšiu obľubu a to predovšetkým vďaka športovým prenosom, kde môžeme vidieť rôznofarebné tejpovacej pásky priamo na telách športovcov. Tejpování ako také, je však známe niekoľko desiatok rokov. Najskôr sa používali fixačné tejpovacie pásky, ktoré mali podporiť svaly a kĺby v športovej činnosti. Postupom času sa však začali používať pružnejšie materiály, ktoré dnes poznáme ako tzv. Kinesio tape.

Ako tejpovaní vlastne funguje?

V prvom rade, musíme tejp aplikovať na čistú, odmastenú, oholenú a suchú pokožku. Postup je taký, že tejpovacie pásku lepíme vždy na pretiahnutý pohybový segment (na príklad koleno, ruku pod.), Tým dochádza k napínaniu mäkkých tkanív a kože. Potom čo vrátime pohybový segment do pôvodnej polohy, zmrští sa aj tejp, teda môžeme pozorovať "zvrásnenie" tejpu, čo je jeden zo základných javov správnej aplikácie. Toto zvrásnenie, spôsobí nadvihnutie kože, podkožia, väzivového obalu svalu a ďalšie. Čo nám zväčší priestor, medzi týmito vrstvami a svalom. Zväčšením tohto priestoru docielime zníženie tlaku lymfatické a krvné cirkulácie, tiež docielime radu rôznych elektrochemických zmien a zníženie tlaku na receptory - v dôsledku toho pacient pociťuje citeľné zníženie bolesti. Pri aplikácii je nežiaduce aby sa tejp prelepoval, alebo aby ste sa dotýkali lepidla tejpu.

zdroj Wikipedia

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Kozmetika a zdravie
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.2 kg
farba: čierna
MSV: 103D03

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: